Interaktywna dydaktyka

Interaktywna dydaktyka

  • systemy wideokonferencyjne - wideorozmowy na uczelni
  • monitory do pracy grupowej dla uczelni
  • Rejestrator dźwięku i mikrofony
  • systemy nagłośnieniowe dla uczelni
  • Egzaminy, głosowanie, ankiety
  • video wall ściany wideo dla uczelni
  • dodatkowe elementy - mobilny wizualizer dla uczelni

Najlepsze wykłady to te, które zapadają w pamięć i pobudzają do myślenia. Sharp dysponuje technologią, która zachęci studentów do dalszych poszukiwań i pogłębiania wiedzy. Współcześni wykładowcy coraz częściej wzbogacają swoje wykłady i zajęcia interaktywnymi obiektami. Prezentacje mogą przenieść tradycyjne wykłady na zupełnie inny poziom pokazując skomplikowane modele chemiczne, czy operacje medyczne, a studenci mogą nawet od razu udostępnić fragment wykładu znajomym w Internecie lub zapisać na swoim dysku wirtualnym. Systemy wizualne dopełniają profesjonalne nagłośnienie oraz systemy wideokonferencyjne.  Rozwiązania zaprojektowano tak, by ich obsługa była wysoce intuicyjna. Dzięki temu wykładowcy mogą skoncentrować się na procesie nauczania, a nie na technologii.

 

Funkcjonalność rozwiązania umożliwia pracę studenta na indywidualnym stanowisku komputerowym a efekty jego pracy będzie można wyświetlić  poprzez system na wspólnym dużym ekranie Sharp BIG PAD. Ponadto wykładowca może w czasie rzeczywistym nanosić własne uwagi i komentarze do prac studentów poprzez swój komputer. Taki sposób interaktywnego prowadzenia zajęć pozwoli  nauczycielowi w odpowiednich momentach zwrócić szczególna uwagę na wybrane zagadnienia i wyeksponować je tak aby uczniowie mogli w tych kluczowych momentach poświecić więcej uwagi na dane zagadnienie.

Korzyści dla uczelni

Zysk mierzony reputacją

Dzisiejszy student świadomie wybiera uczelnię patrząc również na technologię, którą ta dysponuje. Nowoczesne systemy interaktywne pozwolą na zwiększenie przewagi konkurencyjnej uczelni.

Technologia, która inspiruje

Wyposażenie sali wykładowej w monitory dotykowe z odpowiednim oprogramowaniem pozwoli w prosty sposób zmienić salę wykładową w laboratorium pomysłów. Dyskusje staną się prawdziwie ekscytujące, a prezentacje zyskają nowy bardziej profesjonalny wymiar.

 

 

Tradycja i nowoczesność

Rozumiemy, że choć świat się digitalizuje to treści w formie analogowej są również bardzo ważne.  Dlatego właśnie wyposażyliśmy system w Mobilny Wizualizer, który umożliwia również wyświetlanie treści w wersji wydruku papierowego na ścianie graficznej Video-Wall. Jest to szczególnie przydatne dla takich materiałów jak: negatywy, klisze, zdjęcia rentgenowskie i inne transparentne treści.

Skontaktuj się z nami!
Odpowiemy na wszystkie pytania
Zapytaj nas

Scenariusz wykorzystania

Korzyści ze sprawnie funkcjonującej infrastruktury najlepiej widać w codziennych, powtarzalnych sytuacjach. Tak może być też na Państwa uczelni.
1
Student wchodzi do sali i zajmuje miejsce przy swoim biurku
2
Loguje się na swoim indywidualnym stanowisku komputerowym, a wykładowca na swoim.
3
Prowadzący rozpoczyna zajęcia i prosi o pokazanie projektu, który student miał za zadanie przygotować w domu.
4
Efekty pracy studenta są wyświetlane poprzez system na wspólnym ekranie i cała grupa wspólnie omawia zaprezentowany projekt.
5
W trakcie zajęć inny kolega z grupy wpada na pomysł jak udoskonalić omawiany projekt
6
W czasie rzeczywistym udostępnia więc swoje uwagi oraz odręczne rysunki wykonane na monitorze dotykowym.
7
Zawsze jedna z 20 osób może wyświetlać obraz na projektorze lub pozostałych monitorach studentów. Dyskusja wrze.
8
W tym samym czasie prowadzący nanosi własne adnotacje, uwagi oraz komentarze poprzez swój komputer.
9
Taki sposób interaktywnego prowadzenia zajęć pozwala wykładowcy w odpowiednich momentach zwrócić szczególną uwagę na wybrane zagadnienia i wyeksponować je.
10
Student pozostaje skupiony i zaangażowany, uczy się współpracy, a w kluczowych momentach poświęca więcej uwagi na dane zagadnienie.

Skontaktuj się z nami

 Grzegorz Holozubiec
Grzegorz Holozubiec
Senior Key Account Manager
+48 608003467 Grzegorz.Holozubiec@sharp.eu